Jak sprawdzić, czy w telefonie jest aplikacja szpiegowska

Oświadczenie o Afiliacji: AplikacjaSzpiegowska.pl może otrzymać prowizję od zakupów dokonywanych za pośrednictwem naszych linków, bez dodatkowych kosztów dla Ciebie. Nasze recenzje są obiektywne i oparte na naszej ocenie produktów i usług. Twoje wsparcie poprzez te linki pomaga nam utrzymać naszą stronę internetową. Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jak sprawdzić czy na telefonie jest aplikacja szpiegowska

Twój telefon może być zanieczyszczony oprogramowaniem szpiegującym, które może obserwować każdy ruch lub kraść informacje z telefonu. Nie musisz być VIP-em, aby być celem hakera lub kogoś, kto ma inne nikczemne intencje. Każdy, od dowolnego wieku po symbol statusu, może być celem hakerów. I jest to niebezpieczne dla danych osobowych.

Jeśli masz podejrzenia, w tym artykule dowiesz się, jak sprawdzić, czy w telefonie jest aplikacja szpiegowska, a następnie nauczysz się, jak usunąć oprogramowanie szpiegowskie z telefonu. Zacznijmy więc od wyjaśnienia, czym jest oprogramowanie szpiegujące i jak sprawdzić czy na telefonie jest aplikacja szpiegowska, aby ukraść dane osobowe. Znajdź więc najbardziej przydatne informacje na ten temat. 

Co to jest oprogramowanie szpiegowskie? Jak to działa?

Oprogramowanie szpiegowskie lub oprogramowanie odnosi się do złośliwego oprogramowania zainstalowanego w telefonie bez Twojej zgody. To, w jaki sposób telefon ma oprogramowanie szpiegujące, może się różnić. Na przykład niektórzy użytkownicy mogą mieć oprogramowanie szpiegujące na swoich telefonach, ponieważ pobrali podejrzaną aplikację bez wiedzy. Innym razem osoba mogła zainstalować ją w telefonie bez Twojej wiedzy, z zamiarem szpiegowania i kradzieży twoich informacji.

Oprogramowanie szpiegowskie w telefonie działa, uruchamiając się w tle bez Twojej wiedzy. Gromadzi informacje o tobie podczas korzystania z telefonu. Niektóre programy szpiegujące rejestrują Swoje działania online, wysyłając zrzuty ekranu i rejestrując każde naciśnięcie klawisza. Inni wypełnią Twój telefon rozdętymi reklamami lub innymi śmieciami, aby spowolnić urządzenie, czasem do punktu, w którym jest ono bezużyteczne.

Bez względu na to, jaki rodzaj aplikacji szpiegowskich masz, powinieneś wiedzieć, że mogą uszkodzić Twój telefon i narazić Twoje dane osobowe na ryzyko. Haker może poznać informacje o karcie kredytowej (co grozi utratą pieniędzy), lokalizację i inne tajemnice, jeśli nie zostaną zaznaczone. Dlatego musisz sprawdzić, czy telefon ma aplikacje szpiegowskie

Ale aby wiedzieć, czy Twój telefon ma oprogramowanie szpiegujące, musimy najpierw powiedzieć Ci najpopularniejsze typy aplikacji. Rynek cyfrowy oferuje dziś wiele rozwiązań i narzędzi do takich celów. Wymieńmy trzy najlepsze aplikacje i ich opisy.

Popularne typy oprogramowania szpiegującego do telefonów

 • Keylogger: To oprogramowanie szpiegujące rejestruje każde naciśnięcie klawisza i wysyła je do osoby, która zainstalowała keylogger w telefonie. Ze względu na swoją naturę mogą nawet nagrywać wiadomości, które myślałeś o wysłaniu, ale zdecydowałeś się ich nie wysyłać.
 • Monitor Systemu: Biegają w tle i rejestrują różne działania. Na przykład mogą robić zrzuty ekranu z tego, co robisz. Istnieją powody, dla których ktoś chciałby upewnić się, że jego pracownicy lub małoletnie dzieci nie robią rzeczy, których nie powinni. Jednak monitor systemu zainstalowany na twoim urządzeniu bez twojej zgody jest nieetyczny.
 • Trojan: Wirusy te udają coś innego, na przykład zdjęcie lub wideo, a nazwa pochodzi od historii konia trojańskiego, gdzie greccy żołnierze przejęli miasto Troja, ukrywając się w drewnianym koniu. Wirusy trojańskie działają w ten sam sposób, przebrane za coś, co wydaje się kuszące, ale ma w sobie coś niebezpiecznego.
 • Adware: Ten wirus może zainfekować telefon wirusami i wyskakującymi oknami. Wyświetlanie reklam w witrynach jest normalne, ale jeśli zauważysz nienormalną liczbę wyskakujących okienek, może to być spowodowane adware. śledzące pliki cookie.

Jakie są najpopularniejsze programy szpiegowskie na telefon?

 • uMobix: Jest to aplikacja szpiegowska monitorująca system, powszechnie używana jako urządzenie kontroli rodzicielskiej. Jednak hakerzy mogą go używać do szpiegowania ludzi bez wiedzy. uMobix jest uważany za lidera na tego typu rynku usług. 
 • XNSPY: Jest to nagradzane urządzenie do monitorowania systemu. Po raz kolejny można go wykorzystać do etycznych intencji, ale źli aktorzy mogą ich również używać. Mówiąc o tej usłudze, użytkownicy zauważają dobrą równowagę cenową i jakościową. 
 • mSpy: Ta aplikacja udowodnił, że jest wbudowaną aplikacją z przyzwoitym zestawem funkcji. . Ktoś mógł zainstalować go w telefonie i może używać go do śledzenia twoich działań i kradzieży informacji bez twojej wiedzy.

Jak usunąć oprogramowanie szpiegowskie na telefonie: Zobacz znaki ostrzegawcze!

Dzisiaj świat technologii szpiegowskie oprogramowanie do telefonu komórkowego zrobił bardzo duży krok naprzód. Coraz więcej możliwości potajemnego otrzymywania informacji od czyjegoś gadżetu. Chociaż niektóre aplikacje szpiegowskie mogą być praktycznie niewykrywalne, wiele z nich będzie miało znaki, jeśli wiesz, czego chcesz. Oto jak wykryć oprogramowanie szpiegowskie w telefonie, patrząc na typowe objawy.

Ciągłe przegrzanie

Czy Twój telefon jest cieplejszy niż zwykle? Jeśli wykluczyć inne czynniki, takie jak zbyt wiele aplikacji działających w tle lub temperatura na zewnątrz, aplikacja szpiegowska może powodować przegrzanie telefonu.

Odsączona bateria

Zwróć uwagę na działanie baterii. Kolejnym znakiem jest to, że bateria telefonu rozładowuje się szybciej niż zwykle. Po raz kolejny wyklucz czynniki, takie jak zbyt wiele aplikacji, wyłączony tryb oszczędzania energii lub wiek telefonu. Jeśli Twój telefon nadal wyczerpuje się zbyt szybko, może to być spowodowane ciągłą aplikacją szpiegowską w tle.

Nagłe zamknięcie i awarie

Z reguły nowoczesne telefony zachowują się jasno i spójnie. To normalne, że telefon wyłącza się lub ulega awarii, ale jeśli robi to cały czas, może to być spowodowane aplikacją szpiegowską. Ponadto, jeśli telefon powoli uruchamia się, jest to kolejny znak, że możesz zostać zaatakowany.

Sprawdź swoje usługi lokalizacyjne

Czy zwykle masz wyłączone usługi lokalizacyjne? Oprogramowanie szpiegowskie do telefonu komórkowego może je ponownie włączyć. Jeśli zauważysz, że twoje usługi lokalizacyjne są włączone i nie pamiętasz, że to robisz, może to być znak, że twój telefon został podsłuchany. Ustawienia lokalizacji pozwalają zdalnie uzyskać maksymalną ilość danych z telefonu. 

Hałasy tła w połączeniach telefonicznych

Dzwoniąc do kogoś, możesz usłyszeć dziwne dźwięki, takie jak statyczne lub klikanie; może to być znak, że ktoś słucha twojej rozmowy. Dziwne dźwięki mogą się zdarzyć, jeśli jesteś w obszarze o złej obsłudze, ale jeśli jesteś w miejscu, w którym usługa nie powinna stanowić problemu, może to być znak, że jesteś zhakowany.

Nierozpoznane aplikacje

Jeśli nagle zobaczysz dziwne aplikacje w telefonie, może to oznaczać, że Twój telefon ma oprogramowanie szpiegujące. Niektóre programy szpiegujące są zaprojektowane tak, aby ukrywać się w tle, ale inne programy szpiegujące mogą pobierać tam złośliwe aplikacje. Dlatego częściej sprawdzaj listę pobranych programów. Pomoże to ustalić na czas y sprawdzić czy na telefonie jest aplikacja szpiegowska.

Dziwaczne wiadomości lub powiadomienia

Czy otrzymujesz powiadomienia lub SMS-y, które są dziwne? Otrzymywanie wiadomości spamowych jest normalne, ale jeśli nadal otrzymujesz dziwne wiadomości, może to oznaczać włamanie się do telefonu.

Jak wspomniano, niektóre programy szpiegujące są dyskretne i możesz zaufać swojemu jelitowy pod koniec dnia. Jeśli sprawdzisz, czy w telefonie jest aplikacja szpiegowska i uważasz, że ją masz, spójrzmy, jak to zrobić.

Jak wykryć oprogramowanie szpiegowskie na telefonie

Jak wspomniano powyżej, różne aplikacje do zarządzania danymi są teraz bardzo dobrze rozwinięte i oferują wysoką technologię. Ale pomaga to śledzić czyjeś gadżet. A jak być kimś, kto jest potencjalną ofiarą takiego procesu? Czy nie chcesz dać się oszukać za plecami i zdalnie oglądać telefon? Istnieje wiele sposobów jak sprawdzić czy telefon nie ma aplikacje szpiegowskie, chociaż aplikacje do monitorowania są uważane za ukryte. O tym będziemy rozmawiać. 

Sprawdź, czy nie ma dziwnych aplikacji

Niektóre aplikacje są mniej dyskretne i możesz zauważyć dziwną aplikację, której nie pamiętasz, instalującą lub widzisz dziwny symbol na swojej stronie głównej. Ponadto możesz sprawdzić nieznane aplikacje na Androida, przechodząc do Ustawień > Bezpieczeństwo > Zezwól na nieznane źródła lub aplikacje > Menu > Specjalny dostęp > Zainstaluj nieznaną aplikację.

Użyj Play Protect

Play Protect znajduje się w sklepie Google Store i skanuje aplikacje w poszukiwaniu potencjalnie szkodliwych informacji. Znajdź go, przechodząc do ustawień w sklepie Google Play. Jeśli znajdziesz nieparzystą aplikację, możesz włączyć “Popraw wykrywanie szkodliwych aplikacji”, co może przynieść korzyści.

Sprawdź administratorów urządzeń

Niektóre aplikacje mogą mieć dostęp administracyjny do telefonu. Chociaż posiadanie tego zaufanych aplikacji może być korzystne, możesz wyłączyć go dla nieznanych aplikacji. Przejdź do Bezpieczeństwo i prywatność > Poszukaj administratorów urządzeń, a następnie włącz je dla podejrzanych aplikacji.

Sprawdź nieznane instalacje aplikacji

Wyłączenie możliwości instalowania nieznanych aplikacji przez telefon może uchronić Cię przed oprogramowaniem szpiegującym. Przejdź do Ustawień > Aplikacje > Menu > Specjalny dostęp > Zainstaluj nieznane aplikacje >, a następnie wyłącz “Zezwalaj z tego źródła”.

Poszukaj dziwnych plików do pobrania

Przejdź do folderu Pobrane i sprawdź, czy są tam jakieś dziwne pliki do pobrania. Jeśli zobaczysz coś podejrzanego, możesz go usunąć lub zbadać dalej.

Użyj aplikacji do skanowania

Możesz pobierać aplikacje takie jak Avast, Malwarebytes, AVG Antivirus i podobne aplikacje, a następnie zeskanować urządzenie. Jeśli zobaczysz wykryte podejrzane aplikacje, możesz je usunąć.

Chociaż aplikacje te działają dobrze, usuwając oprogramowanie szpiegujące, nie są niezawodne. Niektóre aplikacje mogą ominąć standardowe metody wykrywania. Ale prawie zawsze można znaleźć na telefonie jest zainstalowane oprogramowanie szpiegowskie.

Jak usunąć oprogramowanie szpiegowskie z telefonu

Oczywiście nikt nie chce wpaść w sytuację, w której ktoś potajemnie przegląda dane z twojego gadżetu. Mogą to być witryny geograficzne, wiadomości i konta w mediach społecznościowych. Możesz się przed tym zabezpieczyć i usunąć aplikację szpiegującą.

Jeśli oprogramowanie szpiegowskie jest zainstalowane w telefonie, oto kilka sposobów na jego usunięcie. Pamiętaj, że aplikacje szpiegowskie mogą być wytrwałe i powinieneś spróbować wszystkich środków przynajmniej raz, jeśli aplikacja nie wydaje się być usunięta.

Ręcznie usuwaj podejrzane aplikacje

Czasami wystarczy usunąć aplikację, aby działała. Zwykle podświetl aplikację, a następnie odinstaluj ją lub przejdź do ustawień aplikacji i usuń ją. Powiedziawszy to, wiele programów szpiegujących zostało zaprojektowanych tak, aby ich usuwanie nie działało. Może sprawiać wrażenie, że został usunięty i pojawi się ponownie później. Po usunięciu aplikacji upewnij się, że została usunięta na dobre.

Zaktualizuj oprogramowanie systemowe

Aktualizacje mogą być kłopotliwe, ale są niezbędne do powstrzymywania wirusów. Przejdź do aktualizacji za pośrednictwem Security & Privacy na Androida, aby upewnić się, że jesteś na bieżąco. Możesz go również ustawić tak, aby aktualizacje instalowały się automatycznie w godzinach, w których nie używasz telefonu. 

W niektórych przypadkach aktualizacja telefonu może usunąć aplikację. Jednak przez większość czasu jest bardziej zaprojektowany jako środek zapobiegawczy niż lekarstwo. Niektórych aplikacji nie można łatwo usunąć bez pomocy profesjonalisty. Specjalista może pobierać pieniądze, ale ich wiedza pomaga usunąć wszelkie złośliwe aplikacje, które możesz mieć w telefonie. 

Kiedy go przyniesiesz, możesz zostać zapytany, gdzie uważasz, że jesteś zarażony, wraz z innymi niezbędnymi informacjami. Mogą następnie spędzić kilka dni na telefonie, usuwając każdy ślad wirusa bez sabotowania innych plików. W tym przypadku lepiej odwołać się do specjalistów, którzy prawdopodobnie musieli poradzić sobie z sprawnością. 

Wykonaj reset fabryczny

Możesz dokonać resetu fabrycznego, usuwając wszystkie informacje z telefonu i dając mu nowy początek. Utwórz kopię zapasową niezbędnych plików, przejdź do zarządzania ogólnego, a następnie zresetuj. Zobaczysz opcję fabrycznego resetu danych.

Jak zapewne zakładasz, należy to zrobić w ostateczności, gdy wypróbowałam wszystko inne. To nowy początek dla twojego telefonu i przypomnienie, że następnym razem musisz być bardziej ostrożny. Oczywiście nie jest to najbardziej dacha podejście, biorąc pod uwagę zerowanie informacji. Ale bardzo dobry i pomocny. 

Te metody jak usunąć oprogramowanie szpiegowskie z telefonu mogą pomóc. Najlepiej byłoby jednak podjąć środki, aby przede wszystkim nie pobierać podejrzanych aplikacji. Jak widać, nadal możesz obwiniać aplikację za telefon. Jeśli absolutnie nie chcesz przekazywać komuś informacji, a te działania nie zostały z tobą uzgodnione, oczywiście usuń wniosek. I trzymaj rękę na pulsie, że nie będziesz ponownie śledzony. 

Jak zapobiegać otrzymywaniu przez telefon oprogramowania szpiegującego

Nasz materiał powyżej szczegółowo opisuje, jak wykryć i usunąć aplikację szpiegowską z gadżetu. Ale są opcje i jak po prostu zapobiec jego pojawieniu się. Tylko kilka sztuczek ochroni Cię przed niepotrzebnym monitorowaniem dzięki cudowi twoich danych. Sugerujemy więc zapoznanie się.

 1. Unikaj korzenia lub łamania więzienia: Rootowanie lub jailbreaking urządzenia usuwa wszystkie ograniczenia. Może dać Twojemu telefonowi dużą swobodę, ale zaprasza złośliwe oprogramowanie i inne szkodliwe aplikacje. Powinieneś unikać rootowania lub łamania więzienia, chyba że wiesz, co robisz.
 2. Unikaj podejrzanych stron internetowych: Jeśli witryna wydaje się wyłączona lub wciąż wymaga pobrania czegoś, może to być znak, że chcesz się od niej wycofać. Zbadaj stronę internetową i zobacz, jak niesławne jest posiadanie złośliwego oprogramowania lub innego szkodliwego oprogramowania.
 3. Unikaj nieznanych linków: Jeśli ktoś wyśle ci dziwny link, nie klikaj go. Linki te często prowadzą do nieświadomego pobierania oprogramowania szpiegującego przez urządzenie. Nawet jeśli pochodzi od zaufanego przyjaciela, zapytaj tę osobę przed pobraniem. Czasami konto osoby może zostać zhakowane.
 4. Użyj narzędzi do usuwania oprogramowania szpiegującego: Na koniec użyj aplikacji takich jak Avast, Malwarebytes, AVG Antivirus i podobnych aplikacji. Mogą one nie tylko usuwać podejrzane aplikacje z urządzenia, ale także zapobiegać im. Mogą regularnie skanować w poszukiwaniu wirusów i ostrzegać, jeśli pobieranie jest podejrzane.

Zapobieganie ma kluczowe znaczenie, ale pamiętaj również, że wirus jest nadal możliwy niezależnie od tego, co robisz. Wystarczy jedno błędne kliknięcie lub ktoś, kto złapie Twój telefon, gdy nie patrzysz. Wiedząc jednak, jak zapobiegać tym problemom i co należy zrobić, aby wykryć i wyeliminować aplikacje, zapewnij sobie jak najwięcej bezpieczeństwa.

Wniosek

Twój telefon zawiera wiele poufnych informacji, ale możesz uważać, że jest bezpieczny, ponieważ zawsze jest na tobie. Jednak Twój telefon może być podatny na złośliwe oprogramowanie, które może szpiegować lub ukraść Twoje dane.

Najlepszym sposobem jak wykryć oprogramowanie szpiegowskie na telefonie, jest poszukiwanie znaków, że coś jest nie tak z telefonem, a następnie podjęcie działań w celu usunięcia wirusa z telefonu. Wirusy i złośliwe oprogramowanie stale się rozwijają, dlatego należy również upewnić się, że jesteś na bieżąco z wiedzą o najnowszych zagrożeniach dla swojego bezpieczeństwa.

Mamy nadzieję, że ten artykuł był dla Ciebie pomocny. Teraz, gdy znasz ryzyko, powinieneś sprawdzić swój telefon, aby sprawdzić, czy ktoś zainstalował coś podejrzanego.

Total
0
Shares